103 DSH im. Edmunda Taczanowskiego

103_dsh_anita_kostrzewska
Drużynowa: pwd. Anita Kostrzewska

W harcerstwie od 2004r. Obecnie drużynowa 103 DSH im. E. Taczanowskiego z Woli Książęcej, członek Kręgu Instruktorskiego „Czarna 6” i Drużyny Reprezentacyjnej Hufca.

Mała ciałem, ale wielka duchem. Lubi robić wszystko choć nie powinna mieć czasu na nic. Entuzjastka życia, ceniąca dobre książki, dobre góry i dobrą herbatę. Ma słabość do pierogów, autostopowania i chodzenia w sandałach. Tegoroczna maturzystka Zespołu Szkół nr 1 w Jarocinie.

Jesienią roku 2010r. w głowach kilkorga uczniów Gimnazjum im. Niepodległości Polski w Woli Książęcej (a przy tym zapalonych harcerzy) powstał pomysł założenia drużyny harcerskiej, działającej przy tej jednostce. Wizja ta spotkała się z aprobatą zarówno dyrekcji szkoły jak i Komendy Hufca Jarocin i w czerwcu 2011r, po skończonej Kampani Bohater (w czasie której na swojego patrona harcerze wybrali Edmunda Taczanowskiego – powstańca styczniowego z okolicznych ziem) do ewidencji wpisana została 103 DSH im. Edmunda Taczanowskiego z Woli Książęcej. Od tego czasu drużyna nieustannie się rozrasta, uczestnicy w życiu Hufca, szkoły oraz społeczności lokalnej. Obecnie drużyna składa się z zastępu harcerskiego żeńskiego, zastępu wielopoziomowego męskiego oraz zastępu koedukacyjnego wędrowniczego. Harcerzy ze 103 DSH zawsze najpierw słychać, a potem widać, ponadto są silnie uzależnienie od przygód, zabawy, śmiechu i od siebie samych.
103_dsh

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *