28 DH im. hm Bogdana Łowińskiego

28_dh_joanna_gornasDrużynowa: pwd Joanna Górnaś

Swoją przygodę z harcerstwem rozpoczęła we wrześniu 2010r. wstępując do 28 DSH DESANT im. Batalionu Wigry. Po trzech latach pełnych niezapomnianych przygód zaczęła pracę w 28 DH im. hm. Bogdana Łowińskiego na funkcji przybocznej. Po dwóch kolejnych otrzymała granatowy sznur z rąk pwd. Eweliny Kobusińskiej i stała się drużynową. W drużynie wprowadziła kilka zmian, które zostały przyjęte przez jej członków z dużym entuzjazmem. W hufcu pełni także od niedawna funkcję sekretarza Komisji Rewizyjnej oraz jest członkiem Namiestnictwa Harcerskiego.
W życiu prywatnym uczy się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie w klasie maturalnej o profilu matematyczno-przyrodniczym. Lubi aktywnie spędzać czas ze znajomymi oraz wędrować górskimi szlakami. W najbliższej przyszłości planuje podszkolić umiejętność gry na gitarze oraz rozpocząć naukę gry na djembe.
Początek tworzenia drużyny miał już miejsce w 2011 roku kiedy to powstał zastęp „Enigmanci” działający przy 28 DSH „Desant” im. Batalionu Wigry. Do zastępu przybywały coraz liczniejsze grona osób chcących być harcerzami aż zapadła decyzja aby założyć nową drużynę – 28 Drużynę Harcerską. Od tego czasu drużyna starała się o zdobycie nazwy i przystąpiła do Kampanii Bohater. 26 maja 2012 roku drużyna otrzymała imię i oficjalnie została wpisana do ewidencji ZHP jako 28 DH im. hm. Bogdana Łowińskiego. Bohater jest dla drużyny niezwykle ważny ponieważ Bogdan Łowiński był to m. in. założyciel 28 DSH w Jarocinie i komendant naszego jarocińskiego hufca. W 2014 roku podczas startu harcerskiego drużyna po raz pierwszy otrzymała nowych członków- zuchów- którzy po „przekazaniu zuchów” zostali pełnoprawnymi harcerzami. W maju 2015 roku nastąpiła zmiana warty na funkcji drużynowej. Funkcję tą przejęła dh. Joanna Górnaś, wieloletnia przyboczna tej drużyny. Obecnie drużyna liczy ok.25 członków, posiada trzy zastępy – dwa żeńskie i jeden męski. Przyjęła też nową nazwę inspirowaną naszymi początkami, tak że teraz jej nazwa brzmi 28 DH ENIGMANCI im. hm. Bogdana Łowińskiego. Drużyna pojawia się na każdym rajdzie, biwaku czy też uroczystościach państwowych. Możemy też pochwalić się 1 miejscem , które zdobyliśmy na Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Żerkowie w 2013r. Jesteśmy wiec bardzo rozśpiewaną i młodą drużyna ciągle łaknącą przygód- nie bez powodu mówią na nas „młoda 28”.

28_dh_tramp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *