33 WDH im. Mikołaja Kopernika

Drużynowa: hm Ewa Marek -Skiba
Swoją przygodę z harcerstwem rozpoczęła już w szkole podstawowej wstępując w szeregi gromady zuchowej.Od zawsze jej pasją było poznawanie ciekawych miejsc w Polsce, dzięki temu jako uczestnik , a potem organizator obozów harcerskich zwiedziła wszystkie pasma górskie, Mazury oraz całe wybrzeże Bałtyku. Lubi śpiewać i podejmować z drużyną wiele wyzwań. Dlatego w 2000 roku zorganizowała I Festiwal Piosenki Harcerskiej TRAMP, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem drużyn zrzeszonych w naszym hufcu przez kolejne 13 lat. Pomimo wielu obowiązków związanych z pracą zawodową , jest nauczycielem Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Żerkowie oraz pełni obowiązki radnej Rady Miejskiej Żerkowa ,zawsze znajduje czas dla swojej drużyny . Cieszy się ,że jest coraz większe zainteresowanie młodzieży żeby aktywnie spędzać czas i uczyć się nowych umiejętności, które daje działalność w szeregach ZHP. Jej największym marzeniem jest nauczyć się grać na gitarze ponieważ dzięki sukcesom swojej rozśpiewanej drużyny ma ich już 4.
33 Drużyna Harcerska rozpoczęła swoją działalność w 1998 roku. Jej członkowie wcześniej należeli do 35 Słonecznej Gromady Zuchowej, którą przez kilka lat prowadziła druhna Ewa. Po zrealizowaniu zadań kampanii Bohater drużyna nosi imię słynnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.
Przez kilka lat drużyna zrzeszała 16 aktywnych harcerzy ale jej skład ciągle się rozrasta. Dlategoobecnie pracujemy w 2 zastępach harcerskich i 1 starszo-harcerskim oraz mamy też kilku zuchów. W związku z tym zmieniliśmy w 2016 roku nazwę drużyny na wielopoziomową. Harcerze ,którzy kończą naukę w szkole podstawowej chcą nadal z nami działać i swoją pasją zachęcać młodszych do organizacji różnych imprez i realizacji kolejnych zadań.
Na zbiórkach ,które odbywają się w sobotę uczymy się różnych technik harcerskich: samarytanki , poznajemy szyfry oraz podstawy terenoznawstwa.
Bardzo lubimy śpiewać . W naszej drużynie mamy kilka perełek uzdolnionych wokalnie ale pozostali też chętnie uczą się nowych piosenek i pląsów.
Dzięki temu osiągnęliśmy wiele sukcesów na festiwalach piosenki harcerskiej. Zdobywamy również czołowe miejsca w grze terenowej organizowanej przez Namiestnictwo Harcerskie czy Zlotach, Rajdach Hufca ZHP Jarocin.
Chętnie spędzamy też czas na biwakach, obozach w miłej harcerskiej atmosferze, pieszych wędrówkach po malowniczych zakątkach naszej Szwajcarii Żerkowskiej i służymy pomocą we współorganizowaniu imprez lokalnych.
Dzięki współpracy naszych kochanych rodziców , zaangażowaniu drużynowej i chęci pomocy sojuszników możemy realizować nasze marzenia i rozwijać nasze zainteresowania.
DSCF0131

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *