8 GZ Wesołe Słoneczka

8gz_marta_polrolniczakDrużynowa: pwd. Marta Półrolniczak

Wstąpiła do ZHP w 2006 roku i ciągle podejmuje się nowych wyzwań. Obecnie prowadzi gromadę zuchową w Witaszycach, co jest spełnieniem jej harcerskich marzeń. Poza tym jest członkiem Kręgu Instruktorskiego „Czarna 6”, zastępcą komendanta w Szkolnym Klubie Harcerza działającym przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie, członkiem Namiestnictwa Zuchowego „Koniczyna” i przede wszystkim członkiem 8 Drużyny Wędrowniczej „Siula Grande” z Witaszyc.

Swój wolny czas poświęca na zabawę. Przede wszystkim kocha zuchowe pląsy i gry, w których trzeba wcielić się w inną postać. Dużo czyta i dużo marzy. Kocha góry – zwłaszcza Bieszczady, ogniska z gitarą i wspólne śpiewogrania. Chętnie poznaje nowych ludzi, chociaż czasem wydaje się być zamknięta i odizolowana. Lubi się śmiać, spacerować i próbować nowych rzeczy. Najczęściej można ją jednak spotkać w domu, zawiniętą w koc, z gorącą herbatą i Roguckim. Tegoroczna maturzystka i przyszła nauczycielka „z powołania”.

8 Gromada Zuchowa „Wesołe Słoneczka” działa w Witaszycach przy Szkole Podstawowej im. por. Mieczysława Kalinowskiego i powstała w 2012 roku dzięki zaangażowaniu druhen: Kingi Pelec i Marty Półrolniczak. Zrzesza dzieci z klas I – III ze szkoły podstawowej, a zbiórki odbywają się regularnie, co tydzień, w świetlicy szkolnej lub harcówce. Te 90 minut tygodniowo to przede wszystkim świetna zabawa, śmiech, taniec, śpiew i nauka.

Oprócz zbiórek odbywają się również różnego rodzaju wycieczki całodniowe oraz wyjazdy kilkudniowe. Integruje się wtedy z innymi gromadami z terenu Jarocina oraz Kotlina. Podsumowaniem pracy gromad jest kolonia zuchowa organizowana w czasie trwania wakacji letnich.

Gromada bezustannie się rozrasta i rozwija, kształcąc młodych ludzi na przyszłych harcerzy.
8gz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *